Oczyszczanie skóry twarzy za pomocą właściwie dobranych kosmetyków to dobra podstawa troski o jej kondycję. Jednak żadne domowe sposoby nie przyniosą takich rezultatów, jak profesjonalne zabiegi. Nic więc dziwnego, że kuracje oczyszczające stały się hitem gabinetów kosmetycznych i coraz więcej kobiet docenia ich zalety. Jednym z popularniejszych zabiegów jest ten z wykorzystaniem aktywnego wodoru. Na czym polega wodorowe oczyszczanie twarzy? Jak często należy je powtarzać, by efekty były zachwycające? Dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z tej metody.
Wodorowe oczyszczanie skóry twarzy – na czym polega?
Z pewnością chcesz utrzymać skórę twarzy w idealnej kondycji jak najdłużej. Jednak mimo stosowania dedykowanych temu kosmetyków możesz nie dostrzec zadowalających efektów. Za postępujący proces starzenia się skóry odpowiada wiele czynników, jednak jednym z najważniejszych jest nadmiar szkodliwych, wolnych rodników. Możesz w nieinwazyjny sposób pozbyć się ich w gabinecie kosmetycznym. Zabiegiem, który wspomoże Twoją walkę o piękną cerę, jest wodorowe oczyszczanie skóry twarzy. To jedna z rewolucyjnych metod spowalniania procesu starzenia się i wbrew pozorom jest ona bardzo prosta w zastosowaniu. Skutecznie likwiduje wolne rodniki, które negatywnie wpływają na włókna kolagenowe i elastynowe, w efekcie czego proces starzenia się skóry postępuje szybciej. Aktywny wodór jest w stanie doskonale poradzić sobie z tymi szkodliwymi substancjami.
Na czym polega zabieg z użyciem aktywnego wodoru?
Wodorowe oczyszczanie skóry to zabieg nieinwazyjny, jednak by zapewnić skuteczność działań, należy go przeprowadzić pod czujnym okiem specjalisty. Jak każdy inny zabieg przeprowadzony na skórze twarzy, wymaga dokładnego demakijażu. Procedura w założeniu jest bardzo prosta – polega na wprowadzeniu pod skórę cząsteczek wodoru. Wymaga to użycia specjalistycznej aparatury zabiegowej, której zadaniem jest wytworzenie strumienia wody pod zwiększonym ciśnieniem. Jako że wodór jest najmniejszym pierwiastkiem, skutecznie wnika w głębsze warstwy naskórka i niweluje tym samym wolne rodniki, które przyspieszają proces starzenia się skóry. Co więcej, zabieg wspomaga złuszczanie warstwy rogowej naskórka. Wszelkiego rodzaju zaskórniki i inne zanieczyszczenia zostają przy tej procedurze również zniwelowane. Dzieje się tak dzięki elektroporacji, która pomaga otworzyć kanały w skórze, by dostęp do jej głębokich warstw był możliwy i bezproblemowy.
Na jakie efekty możesz liczyć?
Wodorowe oczyszczenie skóry twarzy ma wiele zalet, które zobaczysz niemal od razu po zakończeniu kuracji. Przede wszystkim skóra jest pozbawiona wolnych rodników, dzięki czemu niejako spowalniamy upływający czas, który zawsze jest najbardziej widoczny na twarzy. Oczyszczenie, dotlenienie i odświeżenie skóry to efekty, które będą widoczne od razu! Zabieg z zastosowaniem aktywnego wodoru zapewni gładką, zregenerowaną i promienną skórę, a także zmniejszy niewielkie zmarszczki. Nie bez znaczenia pozostaje złuszczenie martwych komórek naskórka i redukcja zrogowaciałości – Twoja twarz nabierze blasku i zdecydowanie nie zobaczysz na niej oznak zmęczenia.
Udowodniono, że wodorowe oczyszczanie skóry ma wręcz zbawienny wpływ w walce ze zmianami trądzikowymi – łagodzi stany zapalne. Zabieg wykonuje się także przy redukcji przebarwień i plam. Skóra jest dzięki niemu również doskonale nawilżona i pobudzona do regeneracji.
Wodorowe oczyszczanie twarzy – jak często należy powtarzać zabieg?
Warto pamiętać, że zastosowanie cząsteczek wodoru to nie jest zabieg jednorazowy – to proces. Dlatego też specjalista wykonujący procedurę, powinien dopasować harmonogram powtórzeń do Twoich potrzeb i oczekiwań, a także do typu Twojej skóry. Utrzymanie efektu gładkiej, wypoczętej i młodej cery wymaga kilku spotkań z kosmetologiem, który wykona wodorowe oczyszczanie twarzy – jak często należy to robić? Optymalna seria to 3 – 5 spotkań, co 2 – 3 tygodnie. Jeśli zależy Ci na utrzymaniu rezultatów, warto powtarzać zabieg przynajmniej raz w miesiącu. Sukces kuracji będzie zależał od wielu czynników – m.in. od ogólnego stanu Twojej cery. Nie bez znaczenia pozostaje przestrzeganie zaleceń pozabiegowych. Mimo że zabieg nie wymaga rekonwalescencji, to pewne ograniczenia nadal obowiązują. Przede wszystkim należy zrezygnować z makijażu na około 48 godzin, a także chronić się przed silnym nasłonecznieniem.
Czy wodorowe oczyszczanie skóry jest dla Ciebie?
Zastanawiasz się, czy Twoja skóra potrzebuje solidnego oczyszczenia? Jeśli żyjesz w pędzie, a Twoja cera narażona jest na niekorzystny wpływ czynników środowiskowych, takich jak np. smog, to zdecydowanie powinnaś rozważyć poddanie się kuracji wodorowego oczyszczenia skóry. Procedura jest absolutnie bezbolesna, a dodatkowo może być świetnym przygotowaniem cery do innych zabiegów anti-aging. Jeśli Twoja skóra jest naczynkowa lub masz problem z trądzikiem, to wodorowe oczyszczanie skóry może pozytywnie wpłynąć na walkę z tymi nieprzyjemnymi zmianami.
Jak widzisz, zabieg wodorowego oczyszczania twarzy nie jest skomplikowanym zabiegiem i nie narazi Cię na ból oraz długą rekonwalescencję. Pamiętaj jednak, by regularnie go powtarzać – tylko to pozwoli utrzymać efekt pięknej, rozświetlonej i zdrowej cery. Jeśli szukasz specjalistów, którzy pomogą Ci zadbać o cerę, sprawdź, jakie zabiegi znajdziesz w ofercie naszej Kliniki Ruczaj.