Wraz z wiekiem zauważamy znaczną utratę jędrności naszej skóry, owal twarzy zaczyna opadać a na naszej skórze zaczynają pojawiać się zmarszczki i bruzdy.
Dlaczego skóra traci jędrność? To wszystko za sprawą utraty kolagenu – głównego czynnika wpływającego na młody wygląd naszej skóry.
Kolagen posiada unikalne właściwości biomechaniczne nadające skórze elastyczność i wytrzymałość na rozciąganie. Na cząsteczki kolagenu składają się łańcuchy a w skład łańcuchów wchodzą z kolei aminokwasy. Aminokwasy są więc jednym z niezbędnych elementów w utrzymaniu młodej i jędrnej skóry.
Jednym z rozwiązań w walce z utratą jędrności skóry są zabiegi z zastosowaniem stymulatorów tkankowych na bazie aminokwasów.
Aktywny kompleks aminokwasów zawiera: glicynę, l-prolinę, l-lizynę, które stanowią aż 70% struktury kolagenu. Dodatkowo aminokwasy wpływają na pobudzenie aktywności metabolicznej fibroblastów poprzez co zwiększa się produkcja nowego kolagenu. Dodatkowo stymulatory tkankowe na bazie aminokwasów mogą zawierać również takie składniki jak: kwas hialuronowy oraz l-leucyna wpływają na głębokie nawilżenie skóry, tworzą swoiste rusztowanie dla tkanek, które znacznie uelastycznia skórę.
Aminokwasy poprzez stymulację syntezy kolagenu i elastyny znacznie poprawiają gęstość skóry, wygładzając zmarszczki i wyrównując jej strukturę. Skóra jest wyraźnie napięta, odżywiona, nawilżona i rozświetlona. Odpowiednio dobrana stymulacja aminokwasami jest również w stanie przebudować głębokie bruzdy i zmarszczki na twarzy, szyi czy dekolcie a także blizny- potrądzikowe, przerosłe oraz keloidy.
Wskazania do zabiegów stymulatorami tkankowymi na bazie aminokwasów:
- zmarszczki mimiczne (zmarszczki wokół oczu, ust, zmarszczki na czole),
- cienie pod oczami,
- bruzdy nosowo-wargowe,
- blizny (w tym blizny potrądzikowe),
- rozstępy,
- utrata jędrności skóry: dłoni, nad kolanami, ramion, na wewnętrznej części ud, brzuchu, pośladkach,
- wysuszona, ścieńczała, wiotka, pozbawiona blasku skóra,
- jako terapia regeneracyjna po inwazyjnych zabiegach medycyny estetycznej (laser CO2, peeling chemiczny).
Jakie rodzaje stymulacji tkankowej na bazie aminokwasów możemy zastosować?
- Stymulatory tkankowe z aminokwasami oraz mało i wielko-cząsteczkowym kwasem hialuronowym – intensywna przebudowa skóry w walce z zaawansowanymi oznakami starzenia. Synergia działania mało i wielko-cząsteczkowego kwasu hialuronowego w połączeniu ze skoncentrowaną ilością aminokwasów (180 mg) uzyskujemy silny efekt odbudowywujący skórę.
Zabiegi wpływają na:
- bioregenerację skóry,
- odbudowę i zagęszczenie skóry,
- nawilżenie i rozświetlenie skóry,
- wygładzenie zmarszczek i bruzd,
- ujędrnienie oraz delikatny efekt wolumetryczny.
- Skoncentrowane aminokwasy na okolicę oka – skoncentrowana terapia stymulatorami tkankowymi okolic oczu, która wymaga silnej regeneracji i zdecydowanego działania anti-aging. Na okolicę oka najczęściej stosuje się potrójne stężenie aminokwasów. Tak duża dawka aminokwasów radzi sobie nawet z najbardziej problematyczną okolicą oka, wygładzając zmarszczki oraz napinając i ujędrniając skórę.
- Połączenie aminokwasowych stymulatorów tkankowych wraz z terapią osoczem bogatopłytkowym wykazuje silne działanie anti-aging. Wzbogacenie terapii aminokwasowej terapii osoczem bogatopłytkowym znacznie zwiększa intensywność przebudowy skóry. Bardzo dobrze sprawdza się w przebudowie głębokich bruzd i zmarszczek, blizn potrądzikowych oraz rozstępów. Aminokwasy w połączneniu z osoczem bogatopłytkowym wpływają również na kondycję włosów, hamują wypadanie, zagęszczają i pogrubiają włosy oraz stanowią świetne uzupełnienie w leczeniu łysienia.
- Mezobotoks – połączenie aminokwasowych stymulatorów tkankowych wraz z toksyną botulinową dla wygładzenia i wypełnienia zmarszczek mimicznych. Zabieg działa dwukierunkowo zmniejszając kurczliwość mięśni powodujących powstawanie zmarszczek mimicznych a dodatkowo stymulując skórę do wytwarzania kolagenu. Wszystkie te czynniki wpływają kompleksowo na wygładzenie skóry w okolicach czoła, oczu czy ust i zapobiegają ponownemu powstawaniu zmarszczek.
Przebieg zabiegu stymulatorami tkankowymi:
Przed przystąpieniem do zabiegu niezbędna jest konsultacja. Obszar poddany zabiegowi stymulatorami tkankowymi jest wcześniej znieczulany na około godzinę. Po upływie odpowiedniego czasu przeprowadzany jest zabieg. Najczęściej wiąże się on z kilkoma wkłuciami a po zabiegu mogą zostać delikatne ślady ukłuć, czasem mogą zdarzyć się również małe zasinienia w miejscach wstrzyknięć. Zabiegi stymulatorami tkankowymi są małoinwazyjne – na drugi dzień po zabiegu pacjent może powrócić do normalnej aktywności.
Efekty zabiegów stymulatorami tkankowymi:
Seria zabiegów stymulatorami tkankowymi ustalana jest indywidualnie w zależności od problemu i zastosowanej terapii. Standardowo stymulatory tkankowe wykonuje się w serii 3-4 zabiegów w ostępach 2-3 tygodniowych.
Przeciwwskazania do zabiegów Jalupro:
- ciąża i karmienie piersią,
- choroby autoimmunologiczne, cukrzyca, niewydolność wątroby, nerek, choroby serca,
- użycie stałych środków wypełniających w przeszłości,
- nowotwory,
- nadwrażliwość na składniki preparatów,
- infekcje wirusowe lub bakteryjne,
- przyjmowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych lub steroidów.
Masz pytania odnośnie zabiegu hydroksyapatytem wapnia? Zadzwoń do nas: 793 116 111
Dowiedz się więcej o naszych zabiegach:
Lifting skroniowy kwasem hialuronowym pod kontrolą USG
Peeling anti-aging
Toksyna botulinowa