





Wskazania
- poszerzanie się oczodołów i zanik tkanki tłuszczowej w okolicy oka, prowadzący do powstania zagłębień poniżej gałki ocznej wskutek utraty podpory kostnej okolicy doliny łez
Głęboka dolina łez odwraca uwagę od spojrzenia i oka pacjentki. Skupia ją także na niedoskonałościach wokół oczu. Warto zauważyć że u młodych osób skóra policzka płynnie przechodzi w powiekę dolną, bez powstawania zagłębień poniżej gałki ocznej.
Dermatolodzy estetyczni określają to potocznie jako przyleganie ramy do obrazu. Obrazem, punktem koncentrującym uwagę są oczy a powieki i ich otoczenie określane są jako ich rama. Z biegiem czasu jednak pomiędzy okiem a policzkiem dochodzi do powstania zagłębień, co odwraca uwagę od oka. Technika korekcji tzw. „doliny łez” i zagłębień poniżej powieki dolnej określana jest przez dr Fahd Benslimane jako zawężanie ramy wokół gałki ocznej. Odtwarza to młodzieńcze proporcje twarzy i pozwala na wyeliminowanie cieni pod oczami i tzw. „doliny łez”. Uwaga znowu koncentruje się na oku pacjentki.
Do korekcji tej okolicy stosowane są specjalne nisko usieciowane, dedykowane preparaty, które dzięki specjalnie opracowanym składnikom, rewitalizują skórę i powodują, że jej kolor jest mniej siny i prześwitujący dla naczyń żylnych.
Przeciwwskazania
- ciąża i karmienie piersią,
- aktywne stany zapalne (angina),
- zmiany zapalne w obszarze planowanego zabiegu (trądzik, opryszczka),
- choroby immunologiczne z kręgu kolagenoz, skłonność do tworzenia blizn przerostowych,
- rozchwiana cukrzyca,
- przyjmowanie antykoagulantów, kosteroidów,
- bielactwo, łuszczyca,
- zapalenie zatok,
- zmiany okołowierzchołkowe zębów (leczenie stomatologiczne 2 tygodnie wstecz),
- nowotwory,
- miejsca ostrzyknięte wypełniaczem permanentnym.