PROBLEM: Obwisła skóra na twarzy, zapadnięte policzki, opadnięte kąciki ust, zmarszczki, chomiki, widoczne linie łez, linie marionetkowe, starzenie się skóry dłoni, starzenie się i wiotkość skóry ciała np. ramion lub brzucha.
ROZWIĄZANIE: w walce z upływającym czasem: stymulator kolagenu na bazie hydroksyapatytu wapnia
Hydroksyapatyt wapnia przywraca naturalną objętość i kontur twarzy oraz wygładza zmarszczki, bruzdy i nierówności, dzięki stymulacji produkcji kolagenu będącego fizjologicznym wypełnieniem tkanki miękkiej organizmu.
Medycyna estetyczna cieszy się wielodekadowym doświadczeniem klinicznym z użyciem hydroksyapatytu wapnia, którego efekty są nie tylko natychmiastowe, ale i długotrwałe. Mikrosfery hydroksyapatytu wapnia tworzą rusztowanie podtrzymujące wzrost komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego tzw. fibroblastów. Fibroblasty wytwarzają złoża nowego kolagenu – naturalnego środka zwiększającego objętość w wybranych obszarach twarzy oraz wygładzającego zmarszczki. Degradacja hydroksyapatytu wapnia jest równoczesna z odkładaniem neo-kolagenu w miejscu wstrzyknięcia.
Zabieg z użyciem hydroksyapatytu wapnia wykorzystywany jest do wygładzania zmarszczek, modelowania i liftingu twarzy, podbródka, poprawy objętości skóry szyi i dekoltu oraz obszarów ciała np. ujędrnienia brzucha czy odmłodzenia i regeneracji dłoni.
Wskazania do zabiegów z zastosowaniem hydroksyapatytu wapnia:
- modelowanie linii żuchwy
- modelowanie kości policzkowych
- chomiki
- lifting podbródka
- niechirurgiczna plastyka nosa
- wiotkość skóry twarzy i ciała
Zalety stymulacji hydroksyapatytem wapnia:
- może być stosowany do ujędrniania i odmładzania różnych okolic twarzy i ciała
- nadaje naturalny i młody wygląd
- wspomaga wytwarzanie naturalnego kolagenu
Działanie i efekty zabiegów stymulatorami tkankowymi na bazie hydroksyapatytu wapnia:
Po podaniu hydroksyapatytu wapnia następuje odbudowa struktury tkanek skóry. Poddane zabiegowi obszary są wypełnione i uniesione, intensywnie ujędrnione, zmarszczki wygładzone. Należy jednak pamiętać, że rezultaty stymulacji tkankowej nie są natychmiastowe – pojawiają się do 6 miesięcy od wykonania zabiegu. W zależności, wieku, stanu skóry i indywidualnych cech pacjenta utrzymują się nawet do 3 lat.
Zalecenia po zabiegu hydroksyapatytem wapnia
- Po zabiegu pacjent od razu może wrócić do codziennych czynności.
- Bezpośrednio po zabiegu stymulacji tkankowej może występować pewne zaczerwienienie i obrzęk obszaru, gdzie był wstrzyknięty preparat. Zazwyczaj trwa to nie dłużej niż 7 dni.
- Zastosowanie zimnych okładów bezpośrednio po zabiegu hydroksyapatytem wapnia zmniejszy obrzęk w miejscu wstrzyknięcia preparatu.
- Należy unikać dotykania okolicy poddanej stymulacji tkankowej przez 6 godzin. Po tym czasie można umyć tą okolicę delikatnym preparatem myjącym.
- Opalanie się, sauna i sporty zimowe są zabronione do czasu, kiedy zaczerwienienie i obrzęk ustąpi.
- Należy unikać ćwiczeń i alkoholu przez okres 6 godzin po zabiegu z iniekcją hydroksyapatytem wapnia.
- Przez 3 tygodnie od stymulacji tkankowej należy wykonywać 2 x dziennie 3-minutowy masaż obszaru zabiegowego.
- Należy ograniczyć nadmierne ruchy mimiczne twarzy, mówienie, uśmiechanie się przez okres 6 godzin.
- Tkliwość i bolesność w obszarze podanym zabiegowi jest zjawiskiem normalnym. Częstotliwość oraz nasilenie odczuwalnego dyskomfortu będzie się sukcesywnie zmniejszać z każdym dniem.
Masz pytania odnośnie zabiegu hydroksyapatytem wapnia? Zadzwoń do nas: 793 116 111